خواب – بریده از کتاب چگونه خوب بخوابیم

خواب - بریده از کتاب چگونه خوب بخوابیم

خواب – بریده از کتاب چگونه خوب بخوابیم

ویدیو به مدت 34 ثانیه

? ” خواب برای سلامتی و تقویت دستگاه ایمنی هیچ وقت تا این اندازه اهمیت نداشته است. ”

کتاب چگونه خوب بخوابیم : علم خوابیدن به سبکی هوشمندانه‌تر، داشتن زندگی بهتر و پُربارتر

?

? خواب خوش، زندگی بهتر

بسیاری از ما هر روز با مشکل کم‌خوابی مواجه هستیم، خستگی جزئی و خواب بد روزانه که اغلب ما کم یا زیاد به طور پیاپی تجربه‌اش را داریم. چند سال پیش، برای توصیف این عارضه‌ها اصطلاح نیمه‌خوابی را به کار بردم اما افسوس که خیلی پذیرفته نشد.

? برای روشن شدن این نکته، به طور صادقانه به سوال “شما در طول روز دربارۀ میزان خواب خود از نمرۀ صفر تا ده چطور فکر می‌کنید؟” پاسخ دهید.

صفر مکانی هست که شما میل قوی به خواب رفتن دارید و در ده بیشتر از همیشه در حالت بیداری هستید. حالا من می‌توانم به راحتی بر روی این موضوع خواب مطمئن باشم که هیچ کدام از شما 10 نیستید، اما چیزی که شاید بیشتر نگران‌کننده باشد، این است که من حتی شک دارم تعدادی از شما 9 یا 8 باشید.

? می‌دانم که بعضی از شما به این می‌اندیشید که خیلی زود از خواب بیدار شوید؛ شاید به این دلیل است که خودتان را با باور به ترمیم خویش در طول روز فریب داده‌اید. به احساس‌تان صادقانه بنگرید، آیا واقعاً می‌توانید بهترین باشید، اگر این گونه فکر می‌کنید، من یک تغییر اساسی در سبک زندگی را پیشنهاد خواهم نمود.

خواب

? به خاطر این که در طول روز احساس خوبی نداشتید، به منظور داشتن احساس بهتر وقت گذاشته‌اید و پول خرج نمودید، فکر می‌کنید که قرص مولتی‌ویتامین می‌تواند سلامتی‌تان را حفظ کند؛ یک فنجان قهوه شما را سر حال می‌کند، به دلیل این که احساس خواب خوبی ندارید، یک راه درمان آن استفاده از شکلات هست، نوشیدنی و قرص انرژی‌زا در طول روز به شما کمک می‌کنند تا نیرو و شادابی داشته باشید، یک لیوان دم‌نوش شما را به آرامش می‌رساند.

? در پایان هفته درست زمانی که از تدابیر انجام گرفته نااُمید شده‌اید، خودتان را با جکوزی و حمام با آب‌های معدنی درمان می‌کنید و نمی‌توانید منتظر فرا رسیدن تعطیلات بمانید. فقط تصور کنید که اگر هر روز در بهترین شرایط خواب باشید زندگی چطور می‌تواند بهتر باشد و شما چقدر خلاق‌تر خواهید بود.

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه
تاتی‌تاتی بر لبه دوزبانگی - بریده متن از کتاب در زمینه آموزش زبان به کودک - 1 دقیقه