روز جهانی بهداشت و سلامت – هجدهم فروردین با حمایت سازمان جهانی بهداشت

روز جهانی بهداشت و سلامت

روز جهانی بهداشت و سلامت

***

📌 هجدهم فروردین از سال 1948 با حمایت سازمان جهانی بهداشت روز جهانی بهداشت و سلامت نامگذاری شده است.

📌 در طول هفت دهه گذشته، این جشن سالانه توانسته مسائل مهمی را پررنگ کند، از جمله سلامت روان، مراقبت از کودک و مادر و حتی تأثیر تغییرات اقلیمی بر سلامت انسان.

📌 امسال بی‌تردید شعار روز جهانی بهداشت حول محور همه‌گیری کرونا می‌چرخد. با توجه به گزارشهای آماری از کشورهای مختلف، سازمان همچنان باور دارد که بشر تا پایان سال ۲۰۲۱ بر کرونا غلبه نخواهد کرد.

📌 پوشش همگانی نخستین هدف سازمان جهانی بهداشت است. کلید دستیابی به این هدف حصول اطمینان از این امر است که هرکسی بتواند به مراقبتهای مورد نیاز خود در هر زمان که به آن نیاز دارد دسترسی داشته باشد.

هزینه های سلامت و بهداشت

📌 کشورهایی در سرتاسر جهان به پیشرفت هایی در این حوزه نائل شده اند. با این حال،هنوز میلیونها نفر به هیچ یک از مراقبتهای بهداشتی دسترسی ندارند.

تعداد بیشتری از انسانها مجبورند که بین مراقبتهای بهداشتی و سایر هزینه های روزمره نظیر غذا، پوشاک و یا حتی مسکن یکی را انتخاب کنند.

📌 پوشش همگانی یعنی اینکه تمامی افراد و جوامع بتوانند در هر زمان و هر مکانی که به خدمات بهداشتی با کیفیت نیاز داشته باشند، بدون بار مالی به آن دسترسی داشته باشند.

این دربرگیرنده گسترۀ وسیعی از خدمات مورد نیاز در سراسر عمر از ترویج و ارتقا سلامت تا پیشگیری، درمان، بازتوانی و مراقبتهای تسکینی است.

یک متن آماده برای ترجمه چه خصوصیت_هایی دارد؟
ده دانشگاه برتر جهان برای ادامه تحصیل – قسمت اول
مغز مترجم شفاهی زبان – در مغز شگفت_انگیز آنها بر ترجمه چه می_گذرد؟
بومی سازی یا ترجمه – پنج تصور عمومی اشتباه درباره بومی سازی محتوا
ویژگی‌های یک چکیده خوب برای مقاله چیست؟

ویژگی‌های یک چکیده خوب برای مقاله چیست؟

وقتی افراد در وبسایتی مانند «ساینس‌دیرکت» به دنبال مقاله‌ای خاص جستجو می‌کنند، معمولاً نگاهی به فهرست مطالب مجله‌ها می‌اندازند یا از بخش نوار جستجو برای یافتن مقاله‌های علمی مربوط به موضوع مورد علاقه خود بهره می‌برند. در حالت عادی، از عنوان مقاله انتظار می‌رود که موضوع را تاحدودی روشن کند، اما برای جزئیات بیشتر باید وارد شوید و به چکیده مقاله نگاه کنید.
هزینه ترجمه زیرنویس فیلم چگونه محاسبه می‌شود؟
چرا باید تأمین محتوا برای بازاریابی کسب و کار را برونسپاری کرد؟