واکسن کرونا – مراقبت‌های پساواکسن کرونا همچنان توصیه می‌شود

واکسن کرونا - مراقبت‌های پساواکسن کرونا همچنان توصیه می‌شود

واکسن کرونا – مراقبت‌های پساواکسن کرونا همچنان توصیه می‌شود

ویدیو در دو قسمت به مدت 9 دقیقه

? واکسن کرونا آماده توزیع شده باشد. تازه از درمانگاه بیرون آمده‌اید، یا از حیاط مدرسه یا سوله باشگاه ورزشی یا هر نوع مجتمعی که برای تزریق واکسن مشخص شده. کارت واکسیناسیون به دستتان داده‌اند و یک چسب استریل هم روی بازویتان گذاشته‌اند.

? در راه بازگشت به خانه شاید چند سوال درباره اثرگذاری واکسن کرونا به ذهنتان برسد. از اینکه چطور باید با عوارض جانبی احتمالی روبرو شوید تا اینکه چه زمانی می‌توانید ماسک را بردارید. در اینجا به پنج توصیه مفید درباره اتفاق‌های پس از تزریق واکسن کرونا می پردازیم.

1. در مورد عوارض جانبی واکسن کرونا هول نکنید.

وقتی به خاطر علائم شبیه سرماخوردگی به وحشت افتاده‌اید یا از واکنش ناخوشایند بدن به واکسن کرونا پریشان شده‌اید، یکی از عزیزان‌تان مدام در گوشتان می‌خواند: “اشکالی نداره، اینها یعنی داره جواب میده!” شاید بهترین درددلی نباشد که شما به دنبالش می‌گردید. اما خب حق با آنهاست. لرزه، درد عضلانی، تب، خستگی و سایر عوارض جانبیِ ناگوار همگی نشانه‌هایی هستند که دستگاه ایمنی دارد سدهای مقاومت را در برابر ویروس می‌سازد.

? این علائم کاملاً عادی هستند و هیچ دلیلی برای هول شدن نیست، حتی اگر پس از تزریق دوز دوم واکسن کرونا حالتان بسیار بدتر از زمانی شود که دوز اول را گرفتید.

برای ادامه لطفاً تماشا کنید! ?

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه