استخدام مترجم

اگر در زمینۀ ترجمه و نگارش محتوا مهارت دارید و مایلید با راوشید همکاری کنید، لطفاً فرم استخدام را تکمیل و ارسال نمایید. ما حتی مترجم‌های تازه‌کار اما باانگیزه و منظم را نیز دعوت به ثبت‌نام می‌کنیم، زیرا اعتقاد داریم هر کسی با داشتن حداقل شرایط مورد نیاز برای یک حرفه باید فرصت پیشرفت را از مرحلۀ مقدماتی پیدا کند و در محیط کار آموزش ببیند تا حرفه‌ای گردد.

نشر راوشید در دو بخش عمده به مترجم دورکار نیاز دارد. یکی انجام سفارش‌های جاری که در وبسایت ثبت می‌شود و دیگری اجرای پروژه‌های ترجمه کتاب و انتشار بصورت کاغذی یا الکترونیک. این فرایند همچنین به ویراستار، صفحه‌آرا و طراح جلد نیاز دارد. فرم استخدام شامل همه تخصص‌های این زنجیرۀ تأمین می‌شود. با این حال، اگر فقط برای ترجمه/تألیف کتاب آمادگی‌ دارید، لطفاً فرم مخصوص آن را تکمیل و ارسال کنید.

ما تمامی اطلاعاتی که شما در فرم همکاری پُر می‌کنید بادقت بررسی می‌کنیم و برای آزمون دوره بعدی در ابتدای فصل تماس خواهیم گرفت. هر گونه مغایرت در اطلاعات و مدارک ارسالی به لغو درخواست متقاضی منجر خواهد شد.

این آزمونِ آنلاین دربرگیرنده 25 پرسش چندگزینه‌ای درباره مهارت زبانی/ترجمه (30 دقیقه) و پنج متن نمونه برای ترجمه (60 دقیقه) خواهد بود که متقاضی هر کدام از موارد را با توجه به علاقه و مهارت‌ انتخاب می‌کند. افرادی که دارای یکی از شرایط زیر باشند از بخش چندگزینه‌ای معاف خواهند بود:

  1. ترجمه حداقل دو کتاب هر کدام با حجم حداقل 50 هزار واژه که توسط ناشران معتبر چاپ شده باشد،
  2. ارائه گواهی سابقه همکاری در سازمان‌های بزرگ و ترجمه بالای 200 هزار واژه،
  3. اساتید دانشگاه و اعضای هیئت‌علمی در رشته‌های مرتبط با زبان و علوم انسانی،
  4. نفرات اول تا پنجم کنکور زبان، نفرات اول تا پنجم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های مرتبط با زبان،
  5. داشتن نمره IELTS بالای 8، نمره TOEFL IBT بالای 100،
  6. مترجمان رسمی قوه قضاییه.

از تمامی مولفان، مترجمان و اهالی دانشگاه دعوت می‌کنیم چنانچه پیشنهادی برای انتشار در راوشید دارند فرم چاپ کتاب را تکمیل کنند.