ایمنی کار – روز جهانی ایمنی و سلامت در محل کار

ایمنی و سلامت کار

روز جهانی ایمنی و سلامت در محل کار

***

ایمنی و سلامت در محل کار

? شعار امسال این مناسبت: پیش‌بینی، آمادگی و پاسخگویی به بحران‌ها – سرمایه‌گذاری در محیط‌های شغلی و حرفه‌ای انعطاف‌پذیر برای بهبود ایمنی

? سازمان بین المللی کار (ILO) از سال 2003 تاکنون با هدف پیشگیری از حوادث و بیماریهای شغلی مراسمی را در این روز که در ایران مصادف با 8 اردیبهشت ماه است برگزار می‌کند.

? همه‌گیری کرونا در یک سال گذشته همه دولت‌ها، کارمندان اداری، کارگران زحمتکش و مردم عادی را مجبور کرد با چالش‌های ناگوار و بی‌سابقۀ ناشی از ویروس و اثرات بیشمار آن برروی دنیای اشتغال دست و پنجه نرم کنند.

ایمنی کار و کرونا

? همه‌گیری تقریباً بر تک‌تک جنبه‌های حوزۀ کار و اشتغال تأثیر گذاشته است، از خطر ابتلا در محل کار گرفته تا ایمنی کار و بهداشت. تغییر برنامه و روال‌های روزانه به دورکاری‌ها و حضور نوبتی برای مثال فرصتهایی برای کارکنان فراهم کرد اما به همان اندازه باعث افزایش رفتارهای دیگر از جمله خشونت خانگی و افسردگی ناشی از قرنطینه شد.

? روز جهانی ایمنی و سلامت در محل کار برروی راهبردهایی برای تقویت محیط‌های شغلی و حرفه‌ای ملی تمرکز می‌کند تا انعطاف‌پذیری لازم را برای رویارویی با بحران در حال حاضر و در آینده پیدا کند. این مناسبت با یادگیری از تجربه‌ها و آموزه‌های سایر کشورهای دنیا در مورد ایمنی کار همراه می‌شود.

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه