زنان – روز جهانی زنان – پنجاه سال پیش که نخستین انسان برروی کره ماه فرود آمد…

روز جهانی زنان

روز جهانی زنان

***

زنان

? این اقدام‌ها باید از رخساره بزرگترین زبان زنده دنیا برداشته شود. پنجاه سال پیش که نخستین انسان برروی کره ماه فرود آمد، ضمیر man واقعاً به جنسیت آقای آرمسترانگ اشاره می‌کرد که در میان زنان نبود.

? در بحبحۀ همه‌گیری کرونا چه کسانی در خط مقدم جبهه قرار می‌گیرند؟ زنان هم در نقش پرستاران و پزشکان حوزه سلامت، و هم در مقام کارآفرینان و حتی مدیران برخی نهادهای مبارزه با همه‌گیری در سال 2020 تاکنون ظاهر شده‌اند.

? کرونا سهم حیاتی زنان در بیمارستان‌ها و فشار مضاعف کاری بر آنها را آشکار کرد. امسال روز جهانی زن « زنان پیشرو و دستیابی به آینده‌ای برابر در جهانی کرونازده» است.

برابری

? پیش‌بینی می‌شود که برابری جنسیتی تا سال 2030 تحقق یابد. بیشتر کشورها پیشرفت چشمگیری در این زمینه داشته‌اند اما هیچ کدام هنوز در عمل به برابری جنسیتی مردان و زنان دست نیافته‌اند.

? روز جهانی زن از جنبشی کارگری شروع شد و به رویدادی سالانه تبدیل شد که سازمان ملل متحد آن را در 1975 به رسمیت شناخت.

? بذر این ماجرا در سال ۱۹۰۸ کاشته شد، زمانی که ۱۵ هزار زن در شهر نیویورک راهپیمایی کردند و خواهان ساعات کار کمتر، حقوق بیشتر و حق رأی شدند. حزب سوسیالیست آمریکا، یک سال بعد از این راهپیمایی، اولین روز جهانی زنان را اعلام کرد.

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه