معرفی کوتاه رمان « آن روی سکه » از زبان متیو کوئیک – 1 از 2

معرفی کوتاه رمان « آن روی سکه » از زبان متیو کوئیک – 1 از 2

آن روی سکه

سلام، من متیو کوئیک هستم با نام مستعار کیو نویسنده رمان “دفترچه بارقه‌های اُمید”.

امروز دوست دارم درباره رمان جدیدم به نام « آن روی سکه » باهاتون صحبت کنم. آخرین رمانی که نوشتم در مورد مردی به اسم بارتالومیو نیل هست که 39 سالشه و کل عمرش رو با مادرش زندگی کرده.

متاسفانه مادرش دچار زوال عقل میشه و شروع به نامه‌نگاری با شخصیتی به نام ریچارد میکنه او علتش رو درک نمیکنه و زمانی که مادرش میمیره بارتالومیو مجبور میشه راه حلی برای ادامه زندگیش پیدا کنه، اینکه چطور به تنهایی خانواده جدیدی پیدا کنه.

او در کشوی لباسهای زیر مادرش یک نامه باز از تبت چین پیدا میکنه که ریچارد گییر زیرش امضا زده. پس او شروع به نامه نگاری خیالی با ریچارد میکنه همه نامه ها توی کتاب اومده.

در واقع هر فصل آن روی سکه یک نامه شده نامه ها نمایانگر داستان غم‌انگیزی هستند که بارتالومیو در خلال اون سعی میکنه دنبال خانواده جدید بگرده و به زندگی ادامه بده.

قبل از آن روی سکه ، من وقتی رمان اولم دفترچه بارقه‌های امید رو می‌نوشتم اصلاً فکر نمی کردم که موضوعش درباره سلامت ذهن باشه در واقع تصور میکردم که دارم کتابی درباره فوتبال می نویسم اما در اون موقع داشتم با مقداری افسردگی جدی دست و پنجه نرم میکردم و همینطور مسائل مربوط به اضطراب ناشی از بزرگ شدن خودم در محله ای که از قشر کارگر بودند.

کتاب جهان مسطح است
کتاب معضل جانور همه‌چیزخوار
کتاب بارقه
کتاب داستان بدن انسان
کتاب غریزه قدرت اراده
کتاب والدن
کتاب و کوهستان به طنین آمد
کتاب سرسختی
کتاب اخترفیزیک برای افراد بی‌قرار