پرستار ها – روز جهانی پرستار – نظام بهداشت و سلامت و کارکنان زحمتکش بیمارستان

روز جهانی پرستار

روز جهانی پرستار – نظام بهداشت و سلامت و کارکنان زحمتکش بیمارستان

***

پرستار ها

? از سال 1965 تاکنون، شورای بین‌المللی پرستار این روز را به پاس خدماتی که این قشر به جامعه می‌دهد جشن گرفته است. بزرگداشت پرستاران امسال پررنگ‌تر از سالهای گذشته برای سازمان جهانی بهداشت خواهد بود.

? 22 اردیبهشت زادروز فلورانس نایتینگل پرستار انگلیسی و بنیانگذار حرفه پرستاری به شکل امروزی است. به او لقب بانوی چراغ به دست داده شده زیرا او با تحمل بی خوابی درتمام طول شب برسر بیماران می‌گشت و ضمن درمان به آنها دلداری می‌داد.

? به گفته رئیس این شورا آنت کندی: در سال 2021، ما برروی تحولات پرستاری در بحبحۀ همه‌گیری کرونا و نوآوری‌های این حرفه تمرکز خواهیم کرد و شاهد خواهیم بود که بخش سلامت و مراقبت چگونه در آینده شکل تازه‌ای خواهد گرفت.

پرستار و نظام بهداشتی

? بیماری‌های نوپدید عوامل عفونت‌زای جدید و ناشناخته‌ای هستند که همواره چالشی بزرگ برای نظام بهداشت و پرستار های بیمارستانی در سراسر جهان محسوب می‌شوند. کووید۱۹ یکی از این عفونت‌های نوپدید است که سبب مرگ بسیاری از مردم جهان شده است.

? شیوع ویروس کرونای جدید در سراسر جهان یادآور این مسئله بود که بیماری‌های عفونی همواره یکی از معضلاتی هستند که بشر با آن‌ها مواجه است و تهدیدی مداوم برای سلامت انسان و زحمتی مضاعف برای پرستار ها محسوب می‌شوند.

? ویروس کووید19 در یک سال اخیر برای جهانیان آشکار کرد که نقش پرستاران چقدر برای حفظ سلامتی مردم در تمام طول زندگی ضروری است.

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه