انقلاب کار‌آفرینی – صحبت‌های دنیل پریستلی نویسنده کتاب

انقلاب کارآفرینی کتاب دنیل پریستلی

انقلاب کار‌آفرینی – صحبت‌های دنیل پریستلی نویسنده کتاب

انقلاب کارآفرینی

به مفهومی گفته میشه که گذار امروز ما از نوعی دگرگونی سرسام آور رو نمایان میکنه. من ازتون میخوام که تصور کنید حدود صد سال به گذشته برمیگردیم جایی که چند تا کشاورز دارند در مزرعه کار می کنند با استفاده از گاوآهن خاک رو شخم می زنند. و همزمان به چراگاه همسایه در آن سوی پرچین نگاه می کنند که کسی سوار بر تراکتور زمین را شخم می زند.

اون شخصی که داره تراکتور رو هدایت میکنه شاید 22 یا 23 سالش باشه که داره از این فناوری نوین نهایت بهره برداری رو در کشاورزی میکنه.

ماشینی که به بشر امکان میده تا زمین زراعی رو با سرعتی بسیار باورنکردنی شخم بزنه و در اینجا ما دو نوع واکنش داریم. یکی اینکه همینطوری بشینیم و بگیم باید از گاو بیشتر کار بکشیم و دومی اینکه باید تغییر کنیم.

مثلاً تغذیه گاو رو عوض کنیم یا باید اقدام های انجام بدیم که در نهایت بتونیم با تراکتور رقابت کنیم اما حقیقت اینه که هیچ کدوم از این راهکارها جواب نخواهد داد. چون یک انقلاب رخ داده شیوه نوینی برای انجام عملیات ها بوجود اومده دیگه مسئله این نیست که سرعت گاو رو بالا ببریم.

انقلاب صنعتی

بنابراین در انقلاب کارآفرینی اتفاق مشابهی می افته و ما تازه از انقلاب صنعتی بیرون اومدیم و شاهد مردمی بودیم که عادت داشتند کارهایی رو به شیوه ای انجام بدن که صد و پنجاه سال رایج بوده

ولی حالا به آن سو نگاه می کنیم و پسر 22 ساله ای رو می بینیم که در مغازه استارباکس نشسته و با لپ تاپ و تلفن همراه و چند تا کارت ویزیت داره برای خودش کسب و کاری درست میکنه که با تصور ما خیلی متفاوته اونا دارند.

پول بیشتری بدست میارند بهشون توی این کار خیلی خوش میگذره حرفه شون رو با شور و اشتیاقی پویا انجام میدن درست مثل مردمان اهل انقلاب کارآفرینی رفتار می کنند…

برای ادامه لطفاً تماشا کنید!

کتاب جدید در زمینه روانشناسی موفقیت و خودیاری
توجه نیرومندترین ابزار انسان برای اجرای هر وظیفه‌ای به شمار می‌رود. دایرۀ توجه ما هرگز به اندازه امروز محدود و پرازدحام نبوده است
"با اجرای تمرین‌های ویژه و ماندن در محیط‌های غنی و تجربه‌های گوناگون می‌توان ب
آموزه‌ های آواگونه برای والدین - بریده متن از کتاب در زمینه رواشناسی خانواده - 1 دقیقه
رژیم غذایی 20/20 - بریده متن از کتاب در زمینه سلامت و تغذیه - 1 دقیقه
راه و رسم عشق‌ ورزی - بریده متن از کتاب در زمینه روانشناسی و خودسازی
بی‌‌‌حدومرز - صحبت‌های جیم کوئیک نویسنده کتاب - 1 دقیقه
خوردن برای زیبا ماندن - حرف‌های دیوید وولف نویسنده کتاب - 3 دقیقه