انقلاب کار‌آفرینی – صحبت‌های دنیل پریستلی نویسنده کتاب

انقلاب کارآفرینی کتاب دنیل پریستلی

انقلاب کار‌آفرینی – صحبت‌های دنیل پریستلی نویسنده کتاب

انقلاب کارآفرینی

به مفهومی گفته میشه که گذار امروز ما از نوعی دگرگونی سرسام آور رو نمایان میکنه. من ازتون میخوام که تصور کنید حدود صد سال به گذشته برمیگردیم جایی که چند تا کشاورز دارند در مزرعه کار می کنند با استفاده از گاوآهن خاک رو شخم می زنند. و همزمان به چراگاه همسایه در آن سوی پرچین نگاه می کنند که کسی سوار بر تراکتور زمین را شخم می زند.

اون شخصی که داره تراکتور رو هدایت میکنه شاید 22 یا 23 سالش باشه که داره از این فناوری نوین نهایت بهره برداری رو در کشاورزی میکنه.

ماشینی که به بشر امکان میده تا زمین زراعی رو با سرعتی بسیار باورنکردنی شخم بزنه و در اینجا ما دو نوع واکنش داریم. یکی اینکه همینطوری بشینیم و بگیم باید از گاو بیشتر کار بکشیم و دومی اینکه باید تغییر کنیم.

مثلاً تغذیه گاو رو عوض کنیم یا باید اقدام های انجام بدیم که در نهایت بتونیم با تراکتور رقابت کنیم اما حقیقت اینه که هیچ کدوم از این راهکارها جواب نخواهد داد. چون یک انقلاب رخ داده شیوه نوینی برای انجام عملیات ها بوجود اومده دیگه مسئله این نیست که سرعت گاو رو بالا ببریم.

انقلاب صنعتی

بنابراین در انقلاب کارآفرینی اتفاق مشابهی می افته و ما تازه از انقلاب صنعتی بیرون اومدیم و شاهد مردمی بودیم که عادت داشتند کارهایی رو به شیوه ای انجام بدن که صد و پنجاه سال رایج بوده

ولی حالا به آن سو نگاه می کنیم و پسر 22 ساله ای رو می بینیم که در مغازه استارباکس نشسته و با لپ تاپ و تلفن همراه و چند تا کارت ویزیت داره برای خودش کسب و کاری درست میکنه که با تصور ما خیلی متفاوته اونا دارند.

پول بیشتری بدست میارند بهشون توی این کار خیلی خوش میگذره حرفه شون رو با شور و اشتیاقی پویا انجام میدن درست مثل مردمان اهل انقلاب کارآفرینی رفتار می کنند…

برای ادامه لطفاً تماشا کنید!

ذهن آگاهی در محل کار - سخنرانی مایکل چاسکالسون نویسنده کتاب 
روانشناسی کودک - سخنرانی جان گاتمن نویسنده کتاب پرورش کودکانی با هوش هیجانی بالا
سخنرانی مارک رودز نویسنده کتاب چگونه به هر مخاطبی ارائه مطلب کنیم
گفتگوی کوتاه لورا مارکام نویسنده کتاب والدین آرام فرزندان خوشحال (2 دقیقه)
خواب کودک - گفتگوی کوتاه نویسنده کتاب راهنمای شادترین کودک برای خواب خوش
در انتظار گودو - چرا باید این رمان یا نمایشنامه را خواند؟
واکسن کرونا - مراقبت‌های پساواکسن کرونا همچنان توصیه می‌شود